A A A

Smak potraw babci z Polski i Ukrainy

Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Gębarzewo jest w trakcie trwania projektu "POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI TO ZAPACH DAWNYCH PRZEPISÓW NASZYCH BABĆ W POLSCE I NA UKRAINIE"


KGW Gębarzewo to prężnie działająca grupa na czele z sołtysem Tomkiem, która działa na terenie swojego sołectwa i gminy Czerniejewo. Śmiało możemy powiedzieć, że tą ekipę zna każdy. To jest ich drugi projekt ramach programu Działaj Lokalnie. W tego rocznym działaniu KGW postawiło na edukacje, integracje i e-wydawnictwo. Efektem projekt ma być ebook z przepisami. Dotychczas odbyły się trzy spotkania w tym dwa dni warsztatowe, które zgromadziły na każdym spotkaniu ponad 30 osób chętnych do wspólnego działania. Warsztaty kulinarne to wspaniała wspólna praca ludzi, którzy pokazali innym uczestnikom przepisy, które są w ich rodzinach od pokoleń przekazywane przez babcie i prababcie młodszym członkom rodziny.


Warsztaty okazały się przepyszna ucztą gdzie przez ponad 2 godziny uczestnicy gotują wybrane potrawy a następnie siadają do wspólnej kolacji i razem próbują wykonanych dań. Tomek wspomina, że wspólny posiłek jak zauważył, powoduje to, że między uczestnikami wytwarza się swojego rodzaju więź i daje się odczuć rodzinną atmosferę. Wiele przepisów pochodzi od osób, których już nie ma między nami i oprócz przepisów, które pozostały po nich uczestnicy opowiadają podczas spotkań i wspominają swoich bliskich.

Kontakt

Lokalna Grupa Działania “Trakt Piastów” Łubowo 1,
62-260 Łubowo
NIP  7842491172

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godz. 7:00-15:00
biuro@lgdtraktpiastow.pl
+48 614 275 950

Dołącz do nas